JESTEM cenna. JESTEM DAREM dla świata. JESTEM O WIELE WIĘCEJ NIŻ MYŚLĘ. JESTEM PEŁNA POTENCJAŁU I MOŻLIWOŚCI. JESTEM WYJĄTKOWA. JESTEM pełna miłości do siebie i do innych. Zasługuje na to, co najlepsze.

poniedziałek, 18 styczeń 2021 10:43

Przeszłość i przyszłość

Przeszłość i przyszłość

Przeszłość i przyszłość

Odstaw swoją walizkę z przeszłości i zacznij żyć. Możesz dokonać nowych wyborów tu i teraz. 

  Jak chcesz myśleć i czuć o swojej przeszłości? Możesz albo nadal być ofiarą okoliczności, albo zrobić być może najważniejszy krok w swoim dzisiejszym życiu, którym jest to, że pogodzisz się ze wszystkimi swoimi wcześniejszymi doświadczeniami i porzucisz nadzieję na lepszą przeszłość.

 „Przebaczyć oznacza porzucić wszelką nadzieję na lepszą przeszłość i dać sobie w zamian spełnioną przyszłość".

 Z każdym negatywnym doświadczeniem, z każdą kontuzją, z każdą porażką, z odrzuceniem, z każdym rozczarowaniem zaczynaliśmy się wycofywać. Zaczęliśmy się zastanawiać, czy może coś jest z nami nie tak i powoli wycofało się w nas? Przestaliśmy pozorować, przestaliśmy marzyć, poszliśmy na kompromisy i zaczęliśmy znajdować powody, dla których i tak na wszystko jest już za późno.

I nagle życie wydaje się takie trudne, przepełnione faktem, że obciążamy się w trakcie życia i że zawsze nosimy ze sobą, walizkę w postaci oskarżeń o winy, krzywdy, niespełnione życzeń i pękające marzenia. 

Stopniowo pakujemy wszystkie te negatywne doświadczenia do ogromnej walizki, którą potem nosimy ze sobą, jakby to była najbardziej normalna rzecz na świecie. Chętnie rozpakowujemy naszą walizkę przy odpowiedniej okazji, aby pokazać wszystkim, ile cierpienia już doświadczyliśmy, aby wykorzystać to jako powód, dla którego nie bierzemy już dziś udziału w szczęśliwym życiu. 

I chociaż nie jest dobrze targać walizkę pełną negatywnych uczuć ze sobą przez całe życie, to jednak bardzo niewiele osób jest gotowych ostatecznie ją odstawić.

 Kiedyś jak byłam pozostawiona samej sobie, bez rodziców, rodzeństwa, przyjaciół, obwiniałam wszystkich za to, że są teraz tacy wredni i egoistyczni, a ja taka nieszczęśliwa, ponieważ jestem sama. Z powodu wyrzutu oddałam swoją energię, życie i siłę, aby być szczęśliwą. To wszystko było moją twórczą energią w przeszłości i złe uczucia przenosiłam z powrotem do teraźniejszości.

Byłam ślepa na wszystkie prezenty, które otrzymałam od życia .

 Ilu znasz ludzi, którzy doświadczają bolesnego doświadczenia w życiu, rujnują całą ich teraźniejszość i przyszłość, ponieważ są emocjonalnie w tej przeszłości? Nie odpuszczając naszych oskarżeń, pozwalamy energii, która wydarzyła się lata temu, determinować naszą teraźniejszość.

Z powodu chwili, w której zostaliśmy porzuceni, zranieni, obrażeni lub zdradzeni, rezygnujemy z całej naszej dobroci w naszej przyszłości i wciąż na nowo przeżywamy ten tragiczny moment w przeszłości. Utykamy w tej chwili, zamykamy się w życiu, bo nie dostaliśmy tego, czego się spodziewaliśmy. Jednak nic na tym świecie nie jest nawet najbardziej traumatycznym momentem, który staje się całością energii i miłości do tego aby przegrać życie. Może więc nie płacz z powodu bólu, który leży w przeszłości. Cena jest po prostu zbyt wysoka, by kierować całym życiem przez chwilę bólu, niezależnie od tego, jak intensywne i tragiczne to było .

Życie jest dla nas otwarte tylko wtedy, gdy stworzymy spełnione i szczęśliwe życie, które nie jest tworzone poprzez przeszłość! 

 Jeśli z twojej perspektywy zostałaś potraktowana nieprawidłowo i niesprawiedliwie, wiedz, że ta chwila się skończyła! To twoje EGO trzyma się zranienia. Być może jest wiele rzeczy w twoim życiu, które znów cię ranią, w których czujesz się samotna i czujesz się opuszczona. Może znowu straciłaś kogoś?

 Wszyscy mamy swoją przeszłość i przez to ze ją mamy, to sprawia, że w pewnym momencie piszemy historię. Bez względu na to, jak złym i bolesnym doświadczeniem jest nasza przeszłość. Twoja przyszłość nie jest automatycznym przedłużeniem Twojej przyszłości! Teraz możesz zobaczyć nowe szanse i możliwości. 

Pierwszym krokiem do uzgodnienia z sama sobą jest: to, co było, to tego już nie ma!

Dopóki znowu będziesz się trzymać przeszłości, nie pozbędziesz się tego. To przywiązanie do swoich oskarżeń i przekonań do winy jest bardziej słabe niż ci ci się wydaje, a mimo to nie pozwala na to aby zrobić miejsce, by mogły powstawać nowe rzeczy. 

Tylko ci, którzy puszczą, mają wolne obie ręce!

Trzymając się przeszłości:

- przekazujemy komuś odpowiedzialność za własne szczęście, nie mamy już wpływu na to, jak się czujemy.

- nie jesteśmy wolni i nie możemy ponownie otworzyć naszego życia pozytywnie 

 Dziś muszę się śmiać z siebie, bo byłam całkowicie przekonana, że życie jest winne tego jak się czuje. Życie nie jest nam nic winne! To my jesteśmy coś winni życiu i to jest to, że mamy wykorzystać ten czas jak najlepiej. 

Największym darem, jaki możesz sobie dać, jest przebaczenie, odpuszczenie, wreszcie postawienie walizki i patrzenie w przyszłość. Potrzebujemy wszystkich doświadczeń, również bolesnych, do naszego rozwoju i wciąż na nowo poznawania nowych wyborów, jakimi wszyscy chcemy być jako istoty ludzkie. Kiedy patrzymy na sytuację z głębi serca, odpowiedź jest zawsze prosta. Nie ma zemsty, winy i żalu. 

 Zapytaj się z serca, z miłością: Co chcę teraz? Co sprawi, że będę szczęśliwa ? 

Pamiętaj, że żalem i oskarżeniami ranimy siebie i każdą inną osobę. Jeśli pogodzisz się z przeszłością, doświadczeniami i wybaczysz, to wrócisz do swojego życia, stworzysz swoje życie, szczęśliwe i na nowo .

 Mi się udało wybaczyć wszystkim i wybaczyć też samej sobie, że skrzywdziłam się tym, że w siebie nie wierzyłam i żyłam jako ofiara w przeszłości.

 Dziś żyje "Tu i Teraz" 

Jeśli chcesz porozmawiać na ten temat lub podzielić się swoim doświadczeniami to napisz do mnie.

Jesteś CUDEM i zasługujesz na to co najlepsze. ❤️

Twoja Anna Pearl T.

2 komentarzy

  • Link do komentarza Małgorzata Korejwo poniedziałek, 14 czerwiec 2021 15:46 napisane przez Małgorzata Korejwo

    Świetny tekst.
    Chętnie o tym porozmawiam.

  • Link do komentarza Eliza piątek, 22 styczeń 2021 12:52 napisane przez Eliza

    Dziękuję za ten tekst. Cudownie jest czytać tak wartościowe treści

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*)

Facebook