JESTEM cenna. JESTEM DAREM dla świata. JESTEM O WIELE WIĘCEJ NIŻ MYŚLĘ. JESTEM PEŁNA POTENCJAŁU I MOŻLIWOŚCI. JESTEM WYJĄTKOWA. JESTEM pełna miłości do siebie i do innych. Zasługuje na to, co najlepsze.

poniedziałek, 04 styczeń 2021 11:56

Rozwój osobisty - Ty decydujesz kim jesteś

lot w nowy potencjał

Rozwój osobisty

Czy masz czasem wrażenie, że „rozwój osobisty” stał się modnym hasłem? Tak wielu nawet nie wie, co przez to rozumieją? Często mamy na ten temat bardzo różne pomysły.

 Często, jeśli chodzi o rozwój osobisty, chodzi o samodoskonalenie i superlatywy, takie jak lepsze, szybsze, większe, dbanie o siebie, potwierdzanie własnych potrzeb i osiąganie celów.

Dla mnie rozwój osobisty to o wiele więcej. To powrót od głowy do serca. Jest przypomnieniem Twojej istoty i wszystkiego, co już w Tobie było, ale o czym mogłaś zapomnieć z biegiem czasu. Odpuszczasz to, co Cię przygniata, łączysz się z wyjątkowością i pozwalasz świecić Twojemu światłu. Kiedy każdy z nas pozwoli zabłysnąć jego światłu, cały świat zaświeci!

Czym właściwie jest rozwój osobisty?

Dla mnie rozwój osobisty oznacza, że ponownie stajemy się sobą i docieramy do własnego radzenia poprzez ciągły rozwój. Uwalniamy się od warstw, które nakładaliśmy przez lata, aby chronić siebie i wychodzić naprzeciw oczekiwaniom innych. Chodzi o to, aby pamiętać, kim byliśmy, zanim mieliśmy negatywne doświadczenia lub zanim ktoś powiedział nam, jak być, i zamknęliśmy nasze serca.

Kiedy uświadamiamy sobie nasze lęki i wewnętrzne przekonania i odpuszczamy, nie ograniczamy się już, ale wyzwalamy w nas nową, pozytywną siłę.

To jest nasza twórcza moc, która tylko czeka, aż będziemy nią żyć!

Rozwój osobisty dla mnie to:

 • Uważaj na myśli i uczucia
 • Wyjdź z roli ofiary i wejdź w swoją własną kreatywność
 • Wolne od blokad, ograniczeń, oczekiwań i negatywnych energii
 • Spójrz na siebie w nowym świetle i rozpoznaj swoją wyjątkowość
 • Podejmuj świadome decyzje i bierz odpowiedzialność
 • Zaufaj sobie, innym i życiu
 • Leczyć stare rany i wybaczać sobie i innym
 • Postrzegaj kryzysy i wyzwania jako szanse na rozwój
 • Rozpoznaj własne potrzeby i pragnienia i podążaj za nimi
 • Miej jasną odpowiedź na pytanie, kim chcesz być na tym świecie i jakim życiem chcesz żyć
 • Włącz zdrowe, silne nawyki do codziennego życia, aby każdy dzień był pełen energii, radości i wdzięczności
 • Niech twoje własne światło świeci tak jasno, jak to tylko możliwe

... bo jeśli każdy z nas pozwoli, aby jego światło świeciło, cały świat będzie świecił!

Dla kogo jest rozwój osobisty?

Dla każdego! Nie ma znaczenia, skąd pochodzisz, jaką masz płeć czy kolor skóry, jakie doświadczenia Cię ukształtowały, kogo kochasz, jaki masz status w związku lub pracę. Nie ma znaczenia, w którym momencie swojego życia przestałaś wierzyć w siebie i swoje marzenia oraz gdzie jesteś teraz w swoim życiu: jesteś nieskończenie cenna i o wiele potężniejsza niż podejrzewasz!

W każdym człowieku cały wszechświat czeka na odkrycie przez nas. Jesteście swoimi ograniczeniami i jednocześnie jesteście bramą do waszej wolności. Rozwój osobisty to droga do tej bramy, do Twojej prawdziwej istoty i do Twojego życia!

Moja wiedza, której się nauczyłam dzięki rozwojowi osobistemu:

1. Jest o wiele więcej sposobów na życie!

Przez długi czas w moim życiu myślałam , że życie jest takie, jakie jest i że ja jestem taka, jaka jestem. Myślałam , że to normalne.

 • czujesz się źle i smutno,
 • masz wiele dramatów i kłótni w związkach,
 • wykonywanie pracy, której tak naprawdę nie chcesz,
 • zawsze masz mało pieniędzy
 • Jesteś ciągle zmęczona i sfrustrowana.

Kiedy zanurzyłam się w swoim rozwoju osobistym, nagle zobaczyłam, że istnieją inne sposoby na życie! Nie musimy być w niezdrowych związkach. Nie musimy wykonywać pracy, której nie lubimy. Nie musimy też mieć problemów zdrowotnych ani finansowych. I nie zawsze musimy czuć się zmęczeni życiem! Na wszystko jest rozwiązanie i zaczyna się ono od nas!

W Tobie są wszystkie rozwiązania, wszystkie odpowiedzi, wszystkie sposoby i możliwości. To wszystko jest w Tobie!

Zrozumiałam , że możemy mieć różne oczekiwania co do życia, nas samych, naszych relacji i naszej przyszłości. To bardzo odprężające i otwierające serce, gdy zdajesz sobie sprawę, że są też inne opcje dla Ciebie!

Przestań więc wierzyć w to, co mówisz o sobie i świecie. Twoje spojrzenie na siebie, swoje życie i doświadczenia jest decydujące - nie okoliczności!

Historie, które sobie opowiadamy, mogą nas zainspirować lub pogrzebać.

2. Każdy z nas jest twórcą swojego życia!

Wszystko, co dzieje się w Twoim życiu, ma związek z Tobą. Nie mam na myśli tego, że jesteś „winna”, ale raczej, że masz wpływ na to, jak kształtujesz swoje życie. Każda Twoja myśl, każde Twoje działanie, każda Twoja decyzja i każdy Twój krok ma twórczą moc i toruje drogę w określonym kierunku. W rezultacie do dnia dzisiejszego stworzysz w swoim życiu pewne wyniki i okoliczności.

Poświęć chwilę, rozejrzyj się, spójrz na swoje życie i odpowiedz sobie na następujące pytania:

 • Gdzie teraz jesteś?
 • Co myślisz o sobie i jak się czujesz?
 • Z czym spędzasz większość czasu?
 • Kto jest z Tobą?
 • Jakie są Twoje relacje z partnerem, rodziną i przyjaciółmi?
 • Jaka jest Twoja praca?
 • Jakie jest Twoje nastawienie do pieniędzy?
 • Jakie widzisz możliwości dla siebie i swojej przyszłości?
 • A przede wszystkim: Czy to, co widzisz wokół siebie, odpowiada życiu, które chciałabyś prowadzić?

To jest tak potężne, kiedy zajmujemy stanowisko, że wszystko w naszym życiu ma coś wspólnego z nami. Ponieważ to oznacza, że nie jesteśmy ofiarami!

Nie musimy pozwalać innym ludziom (np. Rodzicom, byłym chłopakom, szefom) decydować o tym, jacy jesteśmy i co się dzieje w naszym życiu. Sami mamy zawsze w rękach to, co robimy z naszego istnienia na tej ziemi!

Możesz wybrać, czy chcesz być w tym związku i w tej pracy - czy nie. Możesz wybrać, czy chcesz pozostać w takim stanie zdrowia - czy nie. Możesz wybrać, jak traktujesz siebie i innych. Możesz wyleczyć wszystkie doświadczenia, które cię ranią, wybaczając i odpuszczając. Możesz wykorzystać swój pełny potencjał i każdego dnia dawać prezent.

Przyjmij do wiadomości, że jesteś odpowiedzialna za SWOJE życie i że masz swobodę wyboru, jakie myśli myślisz, jakie odczuwasz uczucia, jakie podejmujesz decyzje i jakie masz doświadczenia. Rozwój osobisty oznacza, że znajdujesz i kroczysz własną autentyczną ścieżką. Wyjaśnij sobie, kim chcesz być w swoim życiu, co chcesz tworzyć, a zwłaszcza czego już nie chcesz.

3. Nasz świat zewnętrzny jest zawsze zwierciadłem naszego świata wewnętrznego.

Tak często staramy się zmienić coś na zewnątrz, aby w końcu być szczęśliwą, spełnioną i odnoszącą sukcesy. Zmieniamy tematy lub pracę, mamy nowych partnerów, kupujemy ubrania, przeprowadzamy się do nowego miasta, a nawet kraju. Przeprowadziłam się co najmniej 11 razy w życiu i mieszkałam na przykład w Istambule lub Hamburgu. Ale najwspanialsza nauka, jaką zabrałam ze sobą, jest taka: wszystkie życzenia, wszystkie zmiany i wszystkie wyniki zawsze zaczynają się w nas!

Przykład: nikt nie będzie w stanie dać ci uczucia miłości (na zewnątrz), jeśli myślisz, że nie jesteś kochana (wewnątrz). Tylko wtedy, gdy masz satysfakcjonującą relację ze sobą (wewnątrz), będziesz w stanie żyć w zdrowej i szczęśliwej relacji ze swoim partnerem (na zewnątrz).

Żadna praca na świecie nie przyniesie Ci długotrwałej zabawy i sukcesu (na zewnątrz), jeśli nie uwierzysz w siebie i swoje umiejętności (wewnątrz). Ale jeśli jesteś całkowicie w wewnętrznym nastawieniu, że jesteś wystarczająco dobra i zasługujesz na sukces (wewnątrz), będziesz miała pracę, która cię spełnia i w której możesz żyć swoim potencjałem (na zewnątrz).

Jeśli zawsze szukasz miłości, uznania i potwierdzenia w swoim środowisku (na zewnątrz), zawsze będziesz czuła się pusta i brakująca wewnątrz). Dopiero kiedy widzisz sercem i jesteś wdzięczna za wszystko, co już jest w Twoim życiu (wewnątrz), przyciągasz jeszcze więcej radości, lekkości i dostatku (na zewnątrz).

To zawsze cykl:

 • W ciągu swojego życia rozwijasz pewne wewnętrzne przekonania.
 • Twoje wewnętrzne przekonania wpływają na Twoje myśli.
 • Twoje myśli wpływają na Twoje uczucia.
 • Twoje uczucia wpływają na Twoje decyzje.
 • Twoje decyzje wpływają na Twoje doświadczenie.
 • Twoje doświadczenia potwierdzają twoje wewnętrzne przekonania.

Dlatego zamiast próbować zmieniać świat zewnętrzny, w pierwszym kroku zawsze musimy zmienić nasze wewnętrzne przekonania, wzorce myślenia i zachowania, aby uzyskać doświadczenia i wyniki w naszym życiu, które chcemy mieć. To jest jak trening wewnątrz tego, co stworzysz na zewnątrz.

Najpierw musisz być w swoim wewnętrznym świecie, czego pragniesz na zewnątrz.

4. Musimy uwolnić się od oczekiwań innych, aby móc kroczyć własną ścieżką duszy.

Jestem pewna, że też o tym wiesz: czasami jesteśmy sfrustrowani i tak naprawdę nie wiemy dlaczego. Uważam, że wiele osób jest tak sfrustrowanych, ponieważ nie wykorzystują w pełni swojego potencjału! Nie robią tego, do czego są zdolni i po co tu są. Wpadamy w tę frustrację, ponieważ po prostu nie możemy ukryć przed sobą, że nie żyjemy tak, jak moglibyśmy żyć. Ponieważ wszyscy intuicyjnie wiemy, jaki jest nasz potencjał i do czego jesteśmy zdolni. Zamiast tego obserwujemy innych ludzi i porównujemy się z nimi. Słuchamy tego, co mówi z zewnątrz, co jest dla nas dobre (np. Rodzina, szkoła, społeczeństwo). Dostosowujemy się. Ale jeśli kierujemy się opiniami i oczekiwaniami innych ludzi, idziemy WASĄ, a nie NASZĄ. Prawda jest taka: jeśli patrzysz tylko na innych, brakuje ci własnej ścieżki duszy!

Nie jesteś na tej ziemi, aby być kimś innym.

O wiele bardziej wartościowe jest nie tyle patrzenie na to, co robią inni, ale skupienie się na własnym rozwoju. Połącz się z własną prawdą, ze swoją intuicją iz tym, co jest dla CIEBIE naprawdę ważne!

 • Kiedy jesteś całkowicie zestrojona ze sobą?
 • Jakie są Twoje wartości?
 • Jakie są Twoje priorytety?
 • Co chcesz myśleć o sobie za rok od dzisiaj?
 • Jaką różnicę chciałabyś wprowadzić na tym świecie?

Może chcesz wziąć rok wolnego, podróżować i odkrywać świat? A może chciałabyś przez rok całkowicie skoncentrować się na pracy, założyć własną firmę ? Być może postrzegasz także bycie mamą lub tatą jako swoje powołanie i ustalasz tutaj swoje priorytety? Cokolwiek to jest, tylko Ty wiesz, co jest dla Ciebie odpowiednie. W naszej mocy jest uwolnienie naszego potencjału!

Jeśli wszyscy ponownie otworzymy nasze serca i będziemy chodzić po świecie ze miłością zamiast porównań i ocen, każdy z nas może powrócić do własnej prawdziwej wielkości.

5. Jest tak potężny, kiedy jasno wiemy, kim chcemy być i jak chcemy żyć.

Każdy może tworzyć swoje życie według własnych pomysłów i życzeń. Jestem o tym mocno przekonana! Aby móc to jednak zrobić, potrzebujemy jasności na pierwszym etapie. Tylko wtedy, gdy naprawdę mamy jasność co do tego, kim chcemy być i jakie życie chcemy stworzyć, możemy uwolnić całą naszą twórczą moc.

Z życia dostajesz tylko tyle, w co wierzysz, na co zasługujesz. Miej wielkie marzenia! I jeszcze więcej !!!

Życie to znacznie więcej niż tylko wizja zawodowa. Dla mnie jest tyle dziedzin życia, które są elementarne dla naszego rozwoju osobistego:

 • Nastawienie
 • Związek miłosny
 • Zdrowie i dobre samopoczucie
 • Biznes i kariera
 • Pieniądze i finanse
 • Duchowość
 • Środowisko i jakość życia
 • Pasja, kreatywność i przygoda
 • Wkład dla świata

Kiedy wiemy, kim tak naprawdę jesteśmy i czego chcemy, w pełni wykorzystujemy nasz potencjał. Pozytywnym efektem rozwoju osobistego jest również to, że masz dużo więcej energii, czujesz wewnętrzny spokój i jesteś bardziej odporna ,masz lepszą charyzmę, poprawiasz jakość swoich relacji, rozpoznasz i dostrzegasz możliwości, wyznaczasz zdrowe granice, a Twoje życie jest bardziej świadome, spełnione .

Połącz się regularnie ze swoimi marzeniami i maluj się najpiękniejszymi i najpotężniejszymi kolorami, jakie życie chcesz stworzyć dla siebie i innych, a następnie podążaj własną autentyczną ścieżką ...!

Nasz rozwój osobisty to wspaniała i bardzo indywidualna podróż. Niezbyt dobra i jednocześnie super dobra wiadomość to: nigdy nie będziemy „skończeni”.

Ponieważ zawsze będziemy napotykać nowe wyzwania w naszym życiu, dzięki którym możemy się rozwijać. Poznamy nowych ludzi, którym możemy okazywać miłość. Będziemy mieli nowe marzenia które chcemy zrealizować i nadal będziemy doświadczać cudów, które daje nam wszechświat.

Im bardziej rozwijasz się osobiście, tym bardziej otwierasz swoje serce.

Moim największym pragnieniem jest towarzyszyć dla was w tej podróży i dać wam wszelką wiedzę i miłość, które pomogą wam wejść do serca i całkowicie wzmocnić waszą siłę. 

Poświęć chwilę i poczuj siebie. Jak mogę ci pomóc? Czego potrzebujesz teraz? Czego chcesz więcej?

Z niecierpliwością czekasz na wszystkie doświadczenia w przyszłości, ponieważ wiesz, że tylko najlepsze czeka na Ciebie. Więc teraz, w teraźniejszości, stoisz obiema stopami szczęśliwa i w pełni życia.

Z głębi serca chciałabym wam powiedzieć: To jest takie, takie fascynujące, co się dzieje, kiedy decydujemy się wierzyć w siebie, w nasze marzenia i życie! 

Bez względu na to, gdzie jesteś w swojej podróży, to jest wspaniałe że istniejesz!

Twoja Anna Pearl T.

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*)

Facebook